ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI!!!

Znalezione obrazy dla zapytania SŁOŃCE gif

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Gratulujemy uczniom naszej szkoły Rafałowi Kubikowi z klasy V oraz Pawłowi Władarzowi z klasy IIIa, którzy odebrali nagrodę od Pani Burmistrz Katarzyny Sawickiej- Mucha podczas Gali Najlepsi z Najlepszych. Życzymy dalszych sukcesów!!!!

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

Znalezione obrazy dla zapytania przedszkole gif

W dniu 20.06.2018r. naszą szkołę odwiedzili przyszli uczniowie klasy pierwszej!

Pani Felicja Urbanek przygotowała dla gości wspaniałe przedstawienie oraz zapoznała ich ze szkolnymi salam. Każdy uczestnik, musiał także  wykonać zadanie na sali gimnastycznej po czym otrzymał słodki poczęstunek! Serdecznie dziękujemy za miłe chwile!

Szanowni Państwo,

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej oraz materiałami informacyjnymi poświęconymi programowi rządowemu „Dobry Start”, które znajdują się w zakładce OGŁOSZENIA

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Jedną z form realizacji tego programu jest głośne czytanie. W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM  odbył się konkurs „Pięknie czytam”. Celem akcji było:

• Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.
  • Wyrabianie pozytywnego nastawienia do czytania.
  • Promowanie głośnego czytania dzieciom.

Wyniki konkursu w trzech grupach wiekowych:

Klasa I

I miejsce – Emilia Bora

II miejsce – Paulina Cieślak

III miejsce -  Natalia Pichur

Klasy III

I miejsce – Martyna Żmijewska

II miejsce – Maja Paluszek

III miejsce -  Ewa Kloch

Klasy IV-VII

I miejsce – Robert Patała

II miejsce – Kamil Jasita

III miejsce -  Karol Sala

Dziękujemy za udział

Bogusława Konieczny

W ramach innowacji pedagogicznej w dniu 07.06.2018 uczniowie klasy I
i uczniowie klasy IV a , uczestniczyli w Olimpiadzie organizowanej przez Urząd w Wodzisławiu Śląskim.
Uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych i wszyscy otrzymali medale . Zabawa była świetna.

Bożena Wajdeman

UCZESTNICY KOŁA WOLONTARIATU PODSUMOWALI ROK SZKOLNY.

UCZNIOWIE REGULARNIE POMAGALI MŁODSZYM I CZERPALI Z TEGO OGROMNĄ RADOŚĆ!DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM!

DLA NIEPODLEGŁEJ -  GRA MIEJSKA

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie zorganizowały grę miejską o tematyce historycznej. Gra odbyła się 15 maja i była skierowana do uczniów pszowskich podstawówek oraz gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas V i VII.

Zasady zabawy były proste - uczestnicy musieli przebyć trasę pomiędzy zaznaczonymi punktami kontrolnymi według odpowiedniej kolejności. W każdym punkcie czekały na nich zadania do wykonania: pytania dotyczące historii Pszowa, łamigłówki oraz zadania zręcznościowe. W ramach zabawy 4-osobowe grupy, rozwiązując zadania, przeszły od pszowskiej prochowni przez m.in. rynek i cmentarz komunalny, aż do Izby Tradycji przy SP 1. Na koniec zabawy zostały wręczone pamiątkowe nagrody uczniom i przygotowano poczęstunek .

Iwona Krzykała

DZIEŃ DZIECKA 2018

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia!

Uczniowie wraz z wychowawcami spędzili wspólnie czas a oprócz tego odwiedzili nas wspaniali goście ze swoim SHOW! Zapraszamy do galerii zdjęć! Dziękujemy Radzie Rodziców za częściowe sfinansowanie przedstawienia!Wszyscy widzowie byli zachwyceni!

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pszowie informuje, że spotkanie rodziców uczniów  klasy I ( w roku szkolnym 2018/2019)odbędzie się dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie.

August 2018