Szanowni Państwo,

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej oraz materiałami informacyjnymi poświęconymi programowi rządowemu „Dobry Start”, które znajdują się w zakładce OGŁOSZENIA

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Jedną z form realizacji tego programu jest głośne czytanie. W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM  odbył się konkurs „Pięknie czytam”. Celem akcji było:

• Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.
  • Wyrabianie pozytywnego nastawienia do czytania.
  • Promowanie głośnego czytania dzieciom.

Wyniki konkursu w trzech grupach wiekowych:

Klasa I

I miejsce – Emilia Bora

II miejsce – Paulina Cieślak

III miejsce -  Natalia Pichur

Klasy III

I miejsce – Martyna Żmijewska

II miejsce – Maja Paluszek

III miejsce -  Ewa Kloch

Klasy IV-VII

I miejsce – Robert Patała

II miejsce – Kamil Jasita

III miejsce -  Karol Sala

Dziękujemy za udział

Bogusława Konieczny

W ramach innowacji pedagogicznej w dniu 07.06.2018 uczniowie klasy I
i uczniowie klasy IV a , uczestniczyli w Olimpiadzie organizowanej przez Urząd w Wodzisławiu Śląskim.
Uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych i wszyscy otrzymali medale . Zabawa była świetna.

Bożena Wajdeman

UCZESTNICY KOŁA WOLONTARIATU PODSUMOWALI ROK SZKOLNY.

UCZNIOWIE REGULARNIE POMAGALI MŁODSZYM I CZERPALI Z TEGO OGROMNĄ RADOŚĆ!DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM!

DLA NIEPODLEGŁEJ -  GRA MIEJSKA

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie zorganizowały grę miejską o tematyce historycznej. Gra odbyła się 15 maja i była skierowana do uczniów pszowskich podstawówek oraz gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas V i VII.

Zasady zabawy były proste - uczestnicy musieli przebyć trasę pomiędzy zaznaczonymi punktami kontrolnymi według odpowiedniej kolejności. W każdym punkcie czekały na nich zadania do wykonania: pytania dotyczące historii Pszowa, łamigłówki oraz zadania zręcznościowe. W ramach zabawy 4-osobowe grupy, rozwiązując zadania, przeszły od pszowskiej prochowni przez m.in. rynek i cmentarz komunalny, aż do Izby Tradycji przy SP 1. Na koniec zabawy zostały wręczone pamiątkowe nagrody uczniom i przygotowano poczęstunek .

Iwona Krzykała

DZIEŃ DZIECKA 2018

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia!

Uczniowie wraz z wychowawcami spędzili wspólnie czas a oprócz tego odwiedzili nas wspaniali goście ze swoim SHOW! Zapraszamy do galerii zdjęć! Dziękujemy Radzie Rodziców za częściowe sfinansowanie przedstawienia!Wszyscy widzowie byli zachwyceni!

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pszowie informuje, że spotkanie rodziców uczniów  klasy I ( w roku szkolnym 2018/2019)odbędzie się dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie.

June 2018